44 SPRZĄTANIE RZEKI DRAWY / 26 lat / 22.06.2024

Tagi: ExploDive, sprzątanie drawy

Sprzątanie rzeki Drawy, to wyjątkowa akcja promująca od 26 lat ekologię, której owocem jest z roku na rok coraz bardziej czysta rzeka i jej brzegi.

Głównym celem jest sprzątanie Rzeki Drawy, ale przy okazji możliwość obcowania z niesamowitą przyrodą. Każdorazowo płyniemy w skafandrach nurkowych oraz w sprzęcie ABC, wyciągając z wody to wszystko co nie należy do napotkanej tam przyrody.

Akcja odbywa się przy współpracy Drawieńskiego Parku Narodowego i przy wielkim zaangażowaniu jego pracowników, a atmosfera, która towarzyszy wszystkim uczestnikom powoduje, iż każde, kolejne spotkanie jest niepowtarzalne i wyjątkowe.

Drawa - Diver24Na obszarze Drawieńskiego Parku Narodowego, na terenie którego cyklicznie przeprowadzana jest akcja sprzątania rzeki, Drawa ma charakter zmienny. Od odcinków spokojnych, do mających bystry nurt. Często koryto rzeki przegradzają zwalone drzewa, co wpływa na trudność w pokonywaniu jej. Park położony jest na terenie leśnego kompleksu Puszczy Drawskiej, a utworzony został 1 maja 1990 roku. Obecnie położony jest na pograniczu województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego.Drawa - Diver24

Ważnym elementem środowiska przyrodniczego DPN są wody, gdzie główną rzeką jest Drawa i jej lewobrzeżny dopływ ? Płociczna (Drawą przepływa średnio 15m3 wody na sekundę). Sprzątanie rzeki Drawy odbywa się w oparciu o umowę zawartą pomiędzy Dyrekcją Drawieńskiego Parku Narodowego a Wielkopolskim Centrum Działalności Podwodnej DIVER z Poznania /diver24.pl /.

Drawa - Diver24W akcji sprzątania rzeki Drawy, uczestniczyć mogą tylko osoby, które zgłosiły swój udział w Centrum Nurkowym Diver24 i otrzymały potwierdzenie rezerwacji. Pierwszeństwo przy rezerwacji miejsc, mają członkowie Centrum Nurkowego Diver24 oraz EXPLODIVE. Bardzo przepraszamy, ale z uwagi na wyjątkowy charakter powyższej akcji, ilość miejsc jest ściśle ograniczona!

 • lipiec
  PWŚCPSN
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
  Pokaż wszystkie »

 • daj nura

  nurkowanie

  ?
  [newsletter_form button_label="Zapisz!"]
  Zapisz się do newslettera by otrzymywać
  najświeższe informacje z diver24.pl
  [newsletter_field name="email" label="Podaj adres -email:"] [newsletter_field name="first_name" label="Twoje imię:"] [/newsletter_form]