ExploDive!

Home > ExploDive!

ExploDive

 

??nic tylko przygoda?

 

„Wszystkie ssaki odznaczają się silnie rozwiniętym zmysłem badawczym, ale tylko dla niektórych ma on decydujące znaczenie.(?)

Skłonność do zwracania się ku rzeczom nowym nazwano neofilią (miłością do rzeczy nowych) i przeciwstawiano ją neofobii (lękowi przed nowością). Wszystko, czego nie znamy, jest potencjalnie niebezpieczne, toteż trzeba do tego podchodzić z ostrożnością. A może trzeba tego unikać? Ale jeśli tego unikamy, to w jaki sposób kiedykolwiek się o tym czegoś dowiemy? Tendencja neofiliczna  musi ciągle popychać nas ku rzeczom nowym i podtrzymywać nasze zainteresowanie, aż to, co nieznane, stanie się znane, aż znajomość rzeczy wzbudzi pogardę dla nich, a sami zdobędziemy w toku tego procesu cenne doświadczenie, do którego później będziemy się  odwoływać, kiedy znajdziemy się w potrzebie.(?)

Badaj to co nieznane, tak długo, aż stanie się znane; to, co znane, powtarzaj rytmicznie; powtórzenia te urozmaicaj na wszelkie możliwe sposoby.(?)”

Desmond Morris

 

ExploDive to ekstremalne przeżycia, wyjątkowe miejsca i ludzie. Połączenie pozytywnych i ekstremalnych doznań z pasją jaką jest nurkowanie.

To nic innego jak przygoda! Odkrywanie tajemnic podwodnego świata, kontakt z przyrodą oraz podróż w głąb historii.

ExploDive tworzą ludzie, których łączy ciekawość i chęć poznawania świata, dla których nurkowanie stało się nie tylko pasją, ale i sposobem na oderwanie od codziennych trosk i problemów.

To nie tylko nurkowie, ale przede wszystkim partnerzy, którzy potrafią wspólnie wyznaczyć cel i wspólnie dążyć do jego realizacji. Gdzie liczy się zespół i przygoda a nie osobiste ambicje. Dzięki temu, wielokrotnie przekraczają granice ale nie zasady, a każde kolejne nurkowanie i w Polsce i na końcu świata, daje im taką samą satysfakcję i przyjemność.

 

Nasze wyprawy:

Laguna Truk - Mikronezja - ExploDive
Laguna Truk – Mikronezja – ExploDive
Rusałka - ExploDive
Rusałka – ExploDive

 • lipiec
  PWŚCPSN
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
  Pokaż wszystkie »

 • daj nura

  nurkowanie

  ?
  [newsletter_form button_label="Zapisz!"]
  Zapisz się do newslettera by otrzymywać
  najświeższe informacje z diver24.pl
  [newsletter_field name="email" label="Podaj adres -email:"] [newsletter_field name="first_name" label="Twoje imię:"] [/newsletter_form]