Podwodne atrakcje

Home > Baza nurkowa Budzisław > Podwodne atrakcje

Jezioro podzielone jest jakby na dwie części. Mniejsza południowo-zachodnia jest płytka i porośnięta prawie całkowicie roślinnością. Część północno-wschodnia kryje zaś 36 metrową głębokość. W sprzyjających warunkach przejrzystość wody sięga tu nawet do kilkunastu metrów. W jeziorze tym, oprócz pięknych okazów okoni, szczupaków, linów i węgorzy podziwiać możemy również bujną szatę roślinną. Roślinność występuje do głębokości 6-7 metrów.

Naprzeciwko plaży znajduje się pomost, który doskonale oddziela kąpiących się z lewej od nurkujących z prawej. Na nurków po prawej stronie pomostu czeka, ciągle powiększający się podwodny tor przeszkód. Bardzo pomocne w wykonywaniu różnych ćwiczeń podwodnych, znajdują się tu dwie platformy szkoleniowe. Pierwsza, oznaczona bojką, znajduje się na głębokości 5 m, około 25 m od brzegu. Dalej, prowadzą od niej linki wytyczające trasę podwodnego toru przeszkód. Druga, nieco mniejsza platforma znajduje się na głębokości 6,5 m. Dodatkowo stanowią one schronienie dla wielu ryb, zwłaszcza wieczorem. Na głębokości 13 m możemy z kolei zobaczyć, dość niecodzienny widok – natrafiamy tam bowiem na 2 – metrowej wysokości posąg Matki Boskiej. To miejsce stanowi nie lada gratkę dla podwodnych fotografów. Nieco głębiej, na 15 m , natrafiamy na silnie odbijający światło znak drogowy a płynąc dalej na porzucony kajak. Przy brzegu na głębokości 3 m, po prawej stronie od platformy znajdują się celowo zatopione konary drzew, które stały się siedliskiem ryb.

Namiastka wraku, stworzona została z przyczepy samochodowej, na której napotkamy postać nurka wypaloną w metalu. Bardzo ciekawa jest znajdująca się po lewej stronie od pomostu wyspa, warto koło niej popływać, pamiętając że głębsza woda jest od strony otwartej części jeziora. Interesujące są również nurkowania w północno wschodniej części jeziora, wzdłuż stromo opadającej skarpy. Opada ona dość gwałtownie do 20 m aby dalej łagodnie opaść do około 30 m. Warte polecenia są też letnie, plytkie nurkowania nocne. Pozostaną w pamięci każdego a i spotkanie z całkiem dużymi rybami nie należą wtedy do rzadkości. Hitem Sezonu 2005r. był, zatopiony na gł. 11m 1000L DZWON NURKOWY, w którym można było sobie powiedzieć – Ja tu jeszcze wrócę!!! W sezonie 2006 dodatkowo doszły nurkowania ” wrakowe” czyli moźliwośc penetracji ponad 100 letniej szalupy, zlokalizowanej 150 m od brzegu na głębokości około 16m. W sezonie 2007 czeka na Was, na głębokości około 8m zatopiony tam nurek. W przygotowaniu kolejne platformy do cwiczeń oraz super niespodzianka ale o tym Dowiecie się w przyszłości pod pow. wody.

galeria

Filmik

 • październik
  PWŚCPSN
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
  Pokaż wszystkie »

 • daj nura

  nurkowanie

  ?
  [newsletter_form button_label="Zapisz!"]
  Zapisz się do newslettera by otrzymywać
  najświeższe informacje z diver24.pl
  [newsletter_field name="email" label="Podaj adres -email:"] [newsletter_field name="first_name" label="Twoje imię:"] [/newsletter_form]